Jurata jest bardzo wyjątkowym miejscem. To jeden z najbardziej prestiżowych nadmorskich kurortów w Polsce, położony na samej Mierzei Helskiej, otoczony przez Morze Bałtyckie oraz Zatokę Gdańską.

Nazwa miasta pochodzi od imienia żmudzkiej bogini. Legenda głosi, iż zakochała się ona, wbrew woli ojca, boga Gorka, w ubogim rybaku. Spotkała ją za to kara – jej podwodny bursztynowy pałac został roztrzaskany na kawałki, a jego okruchy do dziś odnaleźć można na brzegu morza.

Miejsce to charakteryzuje się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko z Polski, ale również z pozostałych części Europy. Znajduje się tutaj znany deptak zakończony znanym molo. Nieodłączym elementem wizyty z pewnością będą piaszczyste plaże o bardzo wysokiej czystości.

W sezonie mają miejsce muzyczne imprezy w plenerze oraz innego rodzaje wydarzenia artystyczne takie jak "Ford Kite Cup", "Dni Węgorza" oraz "Jastarnicko Sobótka".

Warto dodać, iż w pobliżu znajduje się ośrodek wypoczynkowy samego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę miasta www.jurata.pl

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 ParafiaJurata.pl - Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Juracie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing